RAMINSKI, MAREK. ”Lady i svart.” olja/duk. 140 x 95 cm L. o. monogr. och dat.: HERR (20) 14. Oinramad.
184975. RAMINSKI, MAREK. ”Lady i svart.” olja/duk. 140 x 95 cm L. o. monogr. och dat.: HERR (20) 14. Oinramad.
Marek Raminski, född i Polen 1953, bor och arbetar i Düsseldorf. 2002-2004 Studerade vid konstskolan Bielefeld. Ledamot av den europeiska konstföreningen ART ERIA. Olika utställningar. Studerade vid Düsseldorf Art Academy.