RAMINSKI, MAREK. ”Lady i svart.” olja/duk. 140 x 95 cm L. o. monogr. och dat.: HERR (20) 14. Oinramad.

184975. RAMINSKI, MAREK. ”Lady i svart.” olja/duk. 140 x 95 cm L. o. monogr. och dat.: HERR (20) 14. Oinramad.

Marek Raminski, född i Polen 1953, bor och arbetar i Düsseldorf. 2002-2004 Studerade vid konstskolan Bielefeld. Ledamot av den europeiska konstföreningen ART ERIA. Olika utställningar. Studerade vid Düsseldorf Art Academy.

Bra känsla av kontroll.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bra känsla av kontroll.

Antal besök: 2 953