FIGURIN i porslin.Björn. Ester Wallin, Uppsala Ekeby. 1970/71.
184881. FIGURIN i porslin.Björn. Ester Wallin, Uppsala Ekeby. 1970/71.
Brunglaserad ledsen björn i design av Ester Wallin
Längd 15 cm, höjd 9 cm
Etiekttmärkt Uppsala Ekeby och signerad samt stämplad 0152
Ester Wallin avled 2009.
Längd 15 cm, höjd 9 cm
Ester Wallin avled 2009.