SALONGSBORD Chippendalestil, björk, klofötter, rotfaner, 1930-/-40tal.

184763. SALONGSBORD Chippendalestil, björk, klofötter, rotfaner, 1930-/-40tal.

Träskuren dekor, bordsskiva i björkrotsfaner med intarsia, rund glasskiva medföljer, diam 92 cm, höjd 64 cm.

Stötmärken och smärre repor, bordsskivan något matt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 252