KANNA, keramik med tennlock, "Prosit", Tyskland, omkring 1900.

184588. KANNA, keramik med tennlock, "Prosit", Tyskland, omkring 1900.

Polykrom dekor av öldrickande män, höjd ca 38 cm.

Slitage, krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, krackelyrer.

Antal besök: 835