BORDSLAMPOR, 2 st, Bland annat Orno Finland, design Lisa Johansson-Pape, 1900-tal.

18448. BORDSLAMPOR, 2 st, Bland annat Orno Finland, design Lisa Johansson-Pape, 1900-tal.

Bordslampa i lila metall med skärm i plast, Orno Finland, design Lisa Johansson-Pape. Totalhöjd inklusive skärm 50 cm.
Borslampa i grönt glas, höjd ca 43 cm.

Orno-lampan med repor samt buckor vid fotens nedre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 113