SCHMEJKAL, HANS-JÜRGEN. ” Mitt fritidshus.” Olja/dispersion på tyg. 130 x 100 cm A tergo bez., dat. och Betit.: 1427/1.5.98/min semesterbostad. Oinramad.
184343. SCHMEJKAL, HANS-JÜRGEN. ” Mitt fritidshus.” Olja/dispersion på tyg. 130 x 100 cm A tergo bez., dat. och Betit.: 1427/1.5.98/min semesterbostad. Oinramad.
Samtida tysk konstnär, född i Königsberg 1941, arbetar och bor i Holle, Derneburg.