TAKARMATUR i metall med fransar. 1900-talets andra hälft. Hans Agne Jakobsson Markaryd.

184293. TAKARMATUR i metall med fransar. 1900-talets andra hälft. Hans Agne Jakobsson Markaryd.

Rund lampa med 5 våningar med fransar och tygklädd tub
Höjd till kupan, ca 104 cm
Diameter, 34,5 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd till kupan, ca 104 cm
Diameter, 34,5 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Antal besök: 3 249