SPELDOSA i trä. Första delen av 1900-talet.

184179. SPELDOSA i trä. Första delen av 1900-talet.

Speldosa i trälåda med lock. Musikverk med vevarm och glaslock. Pålackat blommönster. Nyckelbricka i ben.
Höjd, 12 cm
Bredd, 16,5 cm.

Bruksskick
Ej funktionstestad
Nyckel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, 12 cm
Bredd, 16,5 cm.

Bruksskick
Ej funktionstestad
Nyckel saknas.

Antal besök: 1 111