LACKSKRIN i trä med pärlemorinläggning. Orientaliskt. 1900-tal.

184173. LACKSKRIN i trä med pärlemorinläggning. Orientaliskt. 1900-tal.

Skrin i lackat körsbärsträ med pärlemorinläggningar av fåglar. Fyra sammetsklädda lådor och lås med hasp
Höjd, 212 cm, Bredd, 24 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, 212 cm, Bredd, 24 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 943