GALLERFAT i porslin. "Blue onion", Meissen, 1900-talets första hälft.

184032. GALLERFAT i porslin. "Blue onion", Meissen, 1900-talets första hälft.

Vitglaserat gods med dekor med blå blommor. Genombrutna gallerhörn
Diameter, 28,5 cm
Märkt med Meissens märke.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter, 28,5 cm
Märkt med Meissens märke.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 275