SKEDAR, silver, 22 st, mestadels 1800-tal. Tot vikt 652 gram.

18403. SKEDAR, silver, 22 st, mestadels 1800-tal. Tot vikt 652 gram.

8 matskedar, bland annat stämplade E.Nordin, Sundberg och GAB, längd 20,5 - 22,5 cm.
14 kaffeskedar, mestadels stämplade I.B.S 1800-talets andra hälft, längd 14-15 cm.

Slitage, gravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, gravyrer.

Antal besök: 758