RÖKBORD i trä med kopparskiva. 1930-tal.

184023. RÖKBORD i trä med kopparskiva. 1930-tal.

Runt furubord med avtagbar kopparskiva och nedre fast hyllplan
Höjd, 60 cm
Diameter, 52,5 cm
Bordsskiva, diameter, 55 cm.

Bruksslitage
Avslipad blå färg synlig på bordets innerkant.
Bucklad kopparplåt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, 60 cm
Diameter, 52,5 cm
Bordsskiva, diameter, 55 cm.

Bruksslitage
Bucklad kopparplåt.

Antal besök: 1 957