BRUNO MATTSSON. Fåtölj, 1950-tal.

183908. BRUNO MATTSSON. Fåtölj, 1950-tal.

Stomme i formpressat trä samt sits av sadelgjord. Brännmärkt Bruno Mattsson Design Made in Sweden, samt Firma Karl Mathsson, Made in Värnamo Sweden.

Armstöd borttagna. Sits med någon fläck. Bruks och åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 661