183761. fickur, omega, 800 silver med förgylld kant, 1. 1900-talets hälft, diameter ca. 52 mm.
manuell, delad 3/4 plåtverk, korniga, doublé, boenummer 4529342.
Tecken på slitage pga ålder, urtavla med krackelyr, gravyr på baksidan. Funktion utan garanti.