GLASFLASKOR, 13 st, 1900-talets mitt.

183294. GLASFLASKOR, 13 st, 1900-talets mitt.

Bland annat TH Winborg, Skånska ättikfabriken, Centralbryggeriet i Linköping, Slottsättikssprit Upsala, Wasabryggeriet Linköping, Bryggeri A/B Örnen Linköping, F. Pauli, gröntonat glas sannolikt Surte, Aktiebolager vin- och spritcentralen, flaska med prippsfolie sannolikt Limmared. Höjd ca. 12-38 cm.

2 flaskor med nagg(Winborg samt Surte). Skador på träkorgarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 843