SCHMIDT-RUIGIES, THEO. ”Utan titel.” akryl/duk 120 x 150 cm A tergo på duk monogr., dat. och Betit.: TL IL R/94/O.T. Ramlösa.
183254. SCHMIDT-RUIGIES, THEO. ”Utan titel.” akryl/duk 120 x 150 cm A tergo på duk monogr., dat. och Betit.: TL IL R/94/O.T. Ramlösa.
Schmidt-Ruigies, f. 1961 i Celle, är en samtida konstnär som studerade vid Hannover University of Applied Sciences 1996-2002 i klassen av professor Peter Tuma. Deltog i grupputställningen på Wolfenbüttel slott.