183251. MATSERVIS, porslin, 58 delar, KPM, Polen, 1900-tal.
Polykrom blomsterdekor med guldkant.
12 flata tallrikar.
12 djupa tallrikar.
12 sallad/förrättstallrikar.
12 assietter.
1 kanna.
1 såsskål.
8 serveringsskålar/fat.
Några delar med nagg. Bruksslitage.