SKÄKTSTOL samt Skäktekniv, 1800-tal.

183207. SKÄKTSTOL samt Skäktekniv, 1800-tal.

Bröllopsgåva. Bemålat trä 1868 samt 1848.
Stolens höjd 90 cm. Knivens längd 51 cm.

Slitage. Kniven med torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 861