Kniv med fodral, silver/ben, Norge, 1900-tal.

183173. Kniv med fodral, silver/ben, Norge, 1900-tal.

Slidkniv med fodral i silver med dekor av bladverk, stämplad 925S, läderhyska, kniv med handtag av ben med silverinläggningar och ändknopp, bladet signerat A. Skogli (Arne Skogli). Norge. Totallängd 22 cm, bladets längd 9 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 653