SALONGSBORD, Gustav L. Sahlholm, (1860-1929, Stockholm) Gustaviansk stil.

183148. SALONGSBORD, Gustav L. Sahlholm, (1860-1929, Stockholm) Gustaviansk stil.

Högklassigt bord från 18/1900-tal Dubbelt etikettmärkt
Fanerat i mahogny med inläggningar med solfjädrar och bårder. Förgyllda beslag och lister.
Längd 72, bredd 55, höjd 76 cm.

Något solblekt skiva samt nedre skiva med torrspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 478