SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors bland annat Gunnar Cyrén.

18284. SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors bland annat Gunnar Cyrén.

2 skålar, signerade 4384-131, dia18,5, höjd 11 cm.
Skål sign Gunnar Cyrén, med gåvodekor "För nit och redlighet i rikets tjänst", dia 24, höjd ca 14,5 cm. medföljer schatull.

Bruksslitage. Enstaka mindre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 093