LJUSSTAKAR, ett par, tenn, Anders Samuel Wetterqvist, Stockholm, 1784 och 1783.

182669. LJUSSTAKAR, ett par, tenn, Anders Samuel Wetterqvist, Stockholm, 1784 och 1783.

Rund fot, räfflor, pärlstav, lösa manschetter. Stämplade A2 och B2
Höjd 15,5 - 16 cm.

Bruksslitage, repor, smuts och bucklor. Bristning på ena manschetten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15,5 - 16 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 062