VAS. Kina, 1900-tal.

VAS. Kina, 1900-tal.
182580. VAS. Kina, 1900-tal.

Tjockväggiga skärvor. Polygonalt formad kropp med reliefliknande bildreserver. Turkos glasyr 6 tecken märke på botten. Höjd 28.2 cm Diameter 15.7 cm.

Flera nagg vid montern. Knäckt yta. Veienzelt järnfläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!
182580. VAS. Kina, 1900-tal.

HannoVerum
Antal besök: 1 221