SKÄNKSKÅP, ek, jugend, Nässjö, 1900 talets början.

182251. SKÄNKSKÅP, ek, jugend, Nässjö, 1900 talets början.

Aktiebolaget Nyhems Möbelfabrik, Nässjö
Skuren dekor, övre del med glasade luckor.
Längd 136, bredd 54, höjd 197 cm.

Bruksslitage/repor/fläckar, list på dörr lagad/limmad, limrester.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 987