Förgylld med dekor i form av sfinxar. Två väggljusstakar i förgyllt trä medföljer. Nyckel samt pendel ingår. Höjd väggur 59 cm. Höjd väggljusstakar 30 cm.
Åldersslitage.
Nyckel/nycklar finns.
Åldersslitage.
Nyckel/nycklar finns.