FÅTÖLJER, 1 par, G A Berg, Stockholm, 1940/50-tal.

181948. FÅTÖLJER, 1 par, G A Berg, Stockholm, 1940/50-tal.

Design Gustav Axel Berg. Originalklädsel i gräddvitt skinn. Stomme i trä. Etikettmärkta på undersidan sitsen; Aktiebolaget G A Berg Stockholm.

Några ytliga sprickor i sitsarna. Bruks och åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 907