181948. FÅTÖLJER, 1 par, G A Berg, Stockholm, 1940/50-tal.
Design Gustav Axel Berg. Originalklädsel i gräddvitt skinn. Stomme i trä. Etikettmärkta på undersidan sitsen; Aktiebolaget G A Berg Stockholm.
Några ytliga sprickor i sitsarna. Bruks och åldersslitage.