OTTO G CARLSUND. Komposition. Vaxkrita, signerad O.G.C samt daterad 2.7.47.

181890. OTTO G CARLSUND. Komposition. Vaxkrita, signerad O.G.C samt daterad 2.7.47.

Bildyta 14 cx 10 cm.

Utställningar: Otto G. Carlsund, Norrköpings Museum,
17 november 1968 - 12 januari 1969. Katalognummer 94. Kopia från katalogen följer.

Proveniens: Fru Margareta Carlsund, därefter inköpt av arkitekt Gunnar Sjöstrand på Otto G. Carlsunsdutställningen på Norrköpings Museum 1968. Därefter i arv till nuvarande ägare.

Pappret obetydligt gulnat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildyta 14 cx 10 cm.

Pappret obetydligt gulnat.

Antal besök: 4 520