BRÄNNVINSFLASKOR (5), Snapphane glasbruk och Glashyttan Ulven, 1900-talets andra hälft.

181879. BRÄNNVINSFLASKOR (5), Snapphane glasbruk och Glashyttan Ulven, 1900-talets andra hälft.

Fyra flaskor från Snapphane Glasbruk, handmålade dekorer: jul, kräftskiva, midsommar och vårmotiv. Höjd 15 cm

En flaska från Glashyttan Ulven. Höjd 17 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 3 119