181732. MATSERVIS, 46 delar, Pierre-Joseph Redouté, Les Roses Classiques, Schumann Arzberg.
Blomsterdekor baserad på Pierre-Joseph Redoutés akvarellmålningar samt guldkant.
12 flata tallrikar, diameter 24 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 22,5 cm
12 assietter, diameter 19,5 cm
Terrin
Såssnipa med fat
2 skålar
3 serveringsfat
2 ljusstakar
Vas.
Smärre bruksslitage.