KERAMIK och PORSLIN, bland annat Rosnethal, Arabia, Orrefors, Gustavsaberg.

181469. KERAMIK och PORSLIN, bland annat Rosnethal, Arabia, Orrefors, Gustavsaberg.

Kanna, rostfritt, Jacob Jensen för Sigvard Bernadotte.
Fat, Björn Wiinblad, Rosenthal. Diameter ca. 33 cm.
Ytterfoder, "Empire", Gustavsberg.
Skål, Eva Englund, Orrefors.
Vas, stengods, Arabia, höjd ca. 19 cm mm.

Bruksslitage. Ljusstake med obetydligt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, Eva Englund, Orrefors.

Antal besök: 671