GARDEROBSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft.

181391. GARDEROBSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Fanerat med valnöt. Välvd front med luckor, bakomliggande lådor, backar och hängare. Längd 220, bredd 58, höjd 210 cm.

Bruksslitage, några låskolvar och nyckel saknas, provisoriskt hopmonterat för fotografering, vid transport behöver troligen skåpet demonteras.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 246