HÄSTSKOR i trä/järn. Faxes. 1900-talets första hälft.

180964. HÄSTSKOR i trä/järn. Faxes. 1900-talets första hälft.

Hästskor att spännas över de vanliga hästskorna när man plöjde eller harvade på mjuka underlag eller i snö
Märkta, Faxes patent Nr.119117.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 3 770