LEKSAKER i bla. elastolin och plåt. 1900-talet.

180709. LEKSAKER i bla. elastolin och plåt. 1900-talet.

1 st hydda, 3 st hästar, 2 st tuppar, 2 st hundar i elastolin
1 st Cruella de Ville i plast
2 st sagofigurer och 1 st kalle Anka i gummi
1 st japansk bil i plåt
2 st mekaniska hundar i plåt märkta D.R.G.M. Made in Germany
Höjd 2,5 cm x 18 cm.

Bruksslitage
Hundarna saknar uppdragningsnyckel.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st Cruella de Ville i plast
1 st japansk bil i plåt
Höjd 2,5 cm x 18 cm.

Bruksslitage

Antal besök: 1 397