Uppläggningsfat, delvis blå, Rörstrand. Fiskfat, turkosgrön, krukmakaren KN Höganäs. Fiskfat, lila, Bo fajans, 1030/105. Fiskfat, grön, SYKO. Längd ca 34,5 - 46 cm.
Krackelyrer. Nagg. Slitage.