ILSE CLAESON. Ytterfoder med hänklar i flintgods. Rörstrand, signerad Ilse Claesson. 1926-1938.

180130. ILSE CLAESON. Ytterfoder med hänklar i flintgods. Rörstrand, signerad Ilse Claesson. 1926-1938.

Ytterkruka med två hänklar och polykrom dekor i art deco-design
Höjd, 17 cm
Diameter, 20 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, 17 cm
Diameter, 20 cm.

Åldersslitage.

Antal besök: 1 300