SALONGSBORD, rokokostil, 1900-tal.

180108. SALONGSBORD, rokokostil, 1900-tal.

Stomme i mahognybetsat trä. Kaklad, dekormålad skiva. Längd 79, bredd 49, höjd 61 cm.

Bruksslitage, en kakelbit med smärre sprickbildning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 719