SABEL, svensk, m/1899 för officer.

179991. SABEL, svensk, m/1899 för officer.

Lejonkappa. Klingan märkt Eskilstuna. Klingans längd 86 cm.

Omfattande slitage, skador, anlupen klinga, balja saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 015