179970. BESTICKSUPPSÄTTNING, 90 delar, "Olga" silver, C.G.Hallberg., 1900-talets mitt, inkl. SCHATULL.
Vikt ca 4099 gram, knivarna och osthyvel med rostfria blad graverade initialer.
12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsgafflar, 12 dessertskedar,
9 kaffe/moccaskedar, 5 serveringsskedar, 2 smörknivar,
osthyvel, såssked.
9 udda silverbestick skedar, gaffel.
Schatull längd 53, bredd 39, höjd 60 cm.
Slitage, knivarna och osthyvel med rostfria blad, graverade initialer.