ELMÄTARE, 4 st, Siemens, AEG, Tavocord, 1900-talets första hälft.

179352. ELMÄTARE, 4 st, Siemens, AEG, Tavocord, 1900-talets första hälft.

Multimeter A-V-Ω Multizet från Siemens; D S.& Halske / S. 50-tal
Multimeter Tavocord Ω/V, 1900-talets första hälft
Voltmätare AEG (Algemeine Elektricitäts-Gesellschaft) 1900-talets första hälft
Strömmätare, okänt märke.

ej genomgångna, samt allmänt slitage, skalskada på Siemens multimeter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Strömmätare, okänt märke.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 291