HYLLSYSTEM, "Royal system", Paul Cadovius, Danmark, 1900-talets tredje kvartal.
179097. HYLLSYSTEM, "Royal system", Paul Cadovius, Danmark, 1900-talets tredje kvartal.
Teakfanerat. Två konsoler. Höjd 198 cm. Hyllplan 5 st. Längd 80, bredd 20 cm. Hyllplan. Längd 80, bredd 40 cm. Tidningshylla. Lådsektion. Längd 80, bredd 40, höjd 52 cm. Upphängningskrokar.