FIGURINER, 7 st, Danmark, Spanien och Tyskland, 1900-tal.

178945. FIGURINER, 7 st, Danmark, Spanien och Tyskland, 1900-tal.

Flicka med barn, Bing & Gröndahl.
Pojke på knä, Royal Copenhagen.
Vas/figurin, Nao, Lladro.
2 ankor, Lladro.
Mamma med fågelunge, Hutschenreuther.
Fågel, signerad H. Meisel, Rosenthal.
Höjd ca. 3-16 cm.

Danska figuriner, 2:a sortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas/figurin, Nao, Lladro.
2 ankor, Lladro.
Höjd ca. 3-16 cm.

Antal besök: 769