SKÅL, tenn, Anna Petrus för firma Svenskt Tenn, 1927.

178616. SKÅL, tenn, Anna Petrus för firma Svenskt Tenn, 1927.

Hänklar i form av ormhuvuden, på livet kvinnoansikten.
Längd ca 25 cm.

Slitage, ställvist hårt, repor och bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 25 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 671