Kryddkvarn 1700-tal, gjuten i brons, höjd 12 cm.
Korkskruv " Bacchus" märkt Runer 1928, höjd18 cm.
Konservöppnare England 1800-tal, 16 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.