OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. RULLMÅLNINGAR. 2 st. Bla. sidenbroderi. Kina. 1900-tal.

178106. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. RULLMÅLNINGAR. 2 st. Bla. sidenbroderi. Kina. 1900-tal.

1 st, blomstermotiv
Bildyta, 79x21,5 cm
Motivets storlek, 46,5x15 cm
1 st, picnicmotiv
Bildyta, 169x46,5 cm
Motivets storlek, 89x36 cm.

Rullmålning med picnicmotiv med reva längst upp och lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st, blomstermotiv
Bildyta, 79x21,5 cm
Motivets storlek, 46,5x15 cm
1 st, picnicmotiv
Bildyta, 169x46,5 cm
Motivets storlek, 89x36 cm.

Antal besök: 1 004