SALTKAR, 10 st, bland annat med fot i silver, samt DOSA, glas, 1800/1900-tal.

177405. SALTKAR, 10 st, bland annat med fot i silver, samt DOSA, glas, 1800/1900-tal.

10 saltkar, olika modeller, varav ett i blått glas med ställning i silver, samt sked i silver.
Lockdosa.
Saltsked samt fat i nysilver medföljer. Fatets diameter ca 7 cm.
Högsta höjd ca 6 cm.

Slitage, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lockdosa.
Högsta höjd ca 6 cm.

Slitage, nagg.

Antal besök: 815