BÖCKER, 11 st, "Utdrag utur alle ifrån 1729 års slut utkomne Publique Handlingar, Plakater, förordningar....", olika årtal och tryckare.

177209. BÖCKER, 11 st, "Utdrag utur alle ifrån 1729 års slut utkomne Publique Handlingar, Plakater, förordningar....", olika årtal och tryckare.

"Utdrag utur alle ifrån 1729 år slut utkomne Publique Handlingar, Placater, Förordningar, Resolutioner och Publicationer, Som Riksens Styrsel samt inwärtes hushållning och författningar i gemen, jämwäl och Stockholms Stad i synnerhet, angå....."

Partiet innehåller följande delar:
II, III, IV, VI, VII, VIII, IX, X, XI; XII, XIII.

Slitage, skador, fläckar. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 716