MATSERVIS, ca 49 delar, porslin, "Sanssouci" Rosenthal.

176385. MATSERVIS, ca 49 delar, porslin, "Sanssouci" Rosenthal.

12 flata tallrikar, diameter ca 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 25,5 cm.
12 assietter, diameter ca 22,5 cm.
Terrin med lock, längd ca 35 cm.
1+1 uppläggningsfat, längd 33,5 - 39 cm.
2 st skålfat, längd 26 cm.
2 skålar, längd 24 cm.
2 skålvaser, höjd ca 6 cm.
Skål på fot, längd 34,5 cm.
Tillbringare.
Såsskål.
Skål med lock, total höjd ca 13,5 cm.

Bruksslitage, enstaka mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st skålfat, längd 26 cm.
2 skålar, längd 24 cm.
2 skålvaser, höjd ca 6 cm.
Skål på fot, längd 34,5 cm.
Tillbringare.
Såsskål.

Antal besök: 1 085