12 flata tallrikar, diameter ca 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter ca 25,5 cm.
12 assietter, diameter ca 22,5 cm.
Terrin med lock, längd ca 35 cm.
1+1 uppläggningsfat, längd 33,5 - 39 cm.
2 st skålfat, längd 26 cm.
2 skålar, längd 24 cm.
2 skålvaser, höjd ca 6 cm.
Skål på fot, längd 34,5 cm.
Tillbringare.
Såsskål.
Skål med lock, total höjd ca 13,5 cm.
Bruksslitage, enstaka mindre nagg.
2 st skålfat, längd 26 cm.
2 skålar, längd 24 cm.
2 skålvaser, höjd ca 6 cm.
Skål på fot, längd 34,5 cm.
Tillbringare.
Såsskål.