GOLVUR, Allmoge, 17/1800-tal.

GOLVUR, Allmoge, 17/1800-tal.
176206. GOLVUR, Allmoge, 17/1800-tal.

Fodral med påskrift "Anno - 1785" Urtavla märkt "M.R.L, Mora"
Pendel samt lod finns.
Höjd 205 cm.

Slitage och skador. Senare bemålning. Färgbortfall. Renoverat /Kompletterat.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pendel samt lod finns.
Höjd 205 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 082