Stor kniv tillverkad av J. Marttiini, Lapileaku, Finland, längd 30 cm. Mellanstor kniv tillverkad av Reino Kankaanpää, Kauhava, Finland, längd 26 cm.
Mindre kniv monogramsignerad N J, längd 14,5 cm.
Bruksslitage.
Bruksslitage.