175594. SPEGEL, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Rikligt ornamenterad samt snidad spegel. Ovandel med blommor samt kärve. Krönt på sjöld, bokstav G. efter Gustav den 3:e. Guldförgylld. Daterad 1916.
Höjd:81cm. Bredd:36cm.
Glaset med åldersprickar. i övrigt inga anmärkningar.
Höjd:81cm. Bredd:36cm.